טוען רבני - מה זה בכלל?

בעלי ניסיון אומרים שכפי שהולכים לוועדה בביטוח לאומי עם רופא ולמס הכנסה עם רואה חשבון, לבית הדין הרבני הולכים רק עם טוען רבני ולא עם עו”ד. במידה ואינכם מכירים את התחום ואתם לפני או תוך כדי הליך גירושין המתנהל באחד מבתי הדין הרבניים, הנה מאמר קצר שיסביר מדוע טוען רבני הוא הכתובת עבורכם.

היכן מתנהל הליך הגירושין?

כידוע, במדינת ישראל סכסוכי גירושין יכולים להיות נידונים בבית המשפט לענייני משפחה אולם יכולים גם להיות נידונים בבתי הדין הרבניים. אין ספק כי כאשר ההליך מתנהל בבית המשפט לענייני משפחה, עורך הדין הוא איש המקצוע הטוב והמבין ביותר. עם זאת, כאשר ההליך מתנהל בבתי הדין הרבניים המציאות מחייבת שימוש בידע והכשרה מסוג אחר, כאלה שיש לטוען הרבני.

הטוען הרבני והכשרתו

עם כינונם של בתי הדין הרבניים הכיר המחוקק בצורך לאפשר למתדיינים בבתי הדין הרבניים להיות מיוצגים בצורה מקצועית על ידי מי שעוסק ומכיר את הדין החל ואת כללי סדרי הדין הייחודיים הנוהגים בבתי הדין הרבניים.

בהתאם, טוען רבני נדרש להיות בעל השכלה תורנית מובהקת, ועובר סדרת מבחנים מקיפה בדין הנוהג בבית הדין הרבני, על מנת שיידע להתמודד עם הפסיקה ההלכתית הנהוגה. ההכשרה הזו מאפשרת לו לטעון טיעונים הרלוונטיים לשיטת הפסיקה הייחודית, אולם חשוב לציין שטען רבני הוא היחיד שיכול להבין פסיקות לעומקן, משום שאלה בד"כ מכילות אזכורים הלכתיים שונים ואף פסוקים בארמית. עורכי דין רגילים לעומת זאת, רגילים לטיעונים משפטיים-אזרחיים ופעמים רבות אין בכוחם לסייע ללקוח\ה.

לסיכום, טוען רבני הוא היחיד שלו הכשרה קונקרטית לייצוג בבתי הדין הרבניים ולכן הוא המייצג האידאלי בהליכים המתנהלים בסמכות זו. לפרטים נוספים ולהיוועצות, הנכם מוזמנים ליצור קשר בהקדם>>>

Top
נגישות

מדריך עשרת השלבים לתכנון הליך גירושין נכון

הירשמו עכשיו וקבלו את המדריך חינם

בהרשמה אני מאשר לקבל תכנים שיווקים ומידע.

טוען רבני לענייני גירושין - משה ליבוביץ

צרו קשר עוד היום

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פרטים ליצירת קשר

פתח צ'אט
💬 זקוק לעזרה?
שלום 👋
אנחנו יכולים לעזור לך?