טוען רבני - מה זה בכלל?

מקובל לחשוב כי למונח גירושין, יש להצמיד את המונח עורך דין, כלומר מי שנקלע לסיטואציה של הליך גירושין חייב לצידו עורך דין מנצח.

מסתבר כי בהליך גירושין כמו גם בהליכים אחרים, לא בטוח שעורך הדין הוא איש המקצוע האולטימטיבי, ופעמים שנכון יותר לקחת איש מקצוע אחר.

קבלת רישיון טוען רבני דורש הכשרה קונקרטית לייצוג בבתי הדין הרבניים, זאת לאור העובדה הפשוטה שכללי המשפט בבית הדין הרבני שונים בתכלית מבית המשפט האזרחי.

טוען רבני נדרש להיות בעל השכלה תורנית מובהקת ובנוסף עובר סדרת מבחנים מקיפה בדין הנוהג בבית הדין הרבני, בקי מטבע הדברים ביסודות ההלכה ויודע להתמודד עם הפסיקה ההלכתית הנוהגת בבית הדין הרבני ובהתאם לטעון טענות מתאימות.

עם כינונם של בתי הדין הרבניים הכיר המחוקק בצורך לאפשר למתדיינים בבתי הדין הרבניים להיות מיוצגים בצורה מקצועית על ידי מי שעוסק ומכיר את הדין החל ואת כללי סדרי הדין הייחודיים הנוהגים בבתי הדין הרבניים.

אמנם החוק מאפשר ייצוג בבתי הדין הרבניים גם על ידי עורך דין שאינו טוען רבני, אולם בפועל ההשכלה המשפטית שרוכש עורך דין איננה עוסקת בנבכי הדין העברי ועל כן הייצוג על ידי עורך דין פעמים שעשויה להיות לוקה בחסר.

בעלי ניסיון אומרים שכפי שהולכים לוועדה בביטוח לאומי עם רופא, ולמס הכנסה עם רואה חשבון, לבית הדין הרבני הולכים רק עם טוען רבני.

כידוע במדינת ישראל סכסוכי גירושין יכולים להיות נידונים בבית המשפט לענייני משפחה אולם יכולים גם להיות נידונים בבתי הדין הרבניים, אין ספק כי ככל וההליך מתנהל בבית המשפט לענייני משפחה צריך להיות מיוצג על ידי עורך דין מומחה, אולם ככל והמשפט מתנהל בבית הדין הרבני הטוען הרבני הינו המייצג האידאלי ביותר.

Top
נגישות

מדריך עשרת השלבים לתכנון הליך גירושין נכון

הירשמו עכשיו וקבלו את המדריך חינם

בהרשמה אני מאשר לקבל תכנים שיווקים ומידע.

טוען רבני לענייני גירושין - משה ליבוביץ

צרו קשר עוד היום

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

פרטים ליצירת קשר